fbpx

II Edycja JAVIPS

Entuzjastyczne przyjęcie naszego wydarzenia skłoniło Nas do organizacji JAVIPS dwa razy w roku. Drugie spotkanie odbyło się wiosną 2019. Było to możliwe dzięki merytorycznemu i finansowemu wsparciu naszych Partnerów, firmy Consileon Polska i Magnetic Point.

JAVIPS z założenia skierowany jest do developerów z minimum dwuletnim doświadczeniem. Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy już na początku rejestracji zabrakło nam wejściówek, dlatego tym razem musieliśmy podnieść poprzeczkę dla chcących wziąć udział w spotkaniu. Na drugiej edycji JAVIPS pojawili się już tylko najbardziej doświadczeni programiści.

Na scenie gościliśmy samych ekspertów, którzy przybyli z nietypowymi, jak na programistów, atrybutami. Tym razem jako pierwszy wystąpił Tomasz Michalak, pełniący na co dzień rolę Principal Sofware Engineera w Cognifide. Tomek opowiedział o wyzwaniach przy projektowaniu rozwiązań dla globalnych marek. Środkowa prelekcja to wystąpienie Jakuba Marchwickiego dotyczące wykorzystania architektury mikroserwisów. Ostatnia prelekcja to już prawdziwe show! Na scenie oprócz Piotra Przybyła wystąpiła… piła! Piotr Przybył niejednokrotnie nas zaskoczył w swoim wystąpieniu “CONTEXTVS, STVLTE! (Kontekst, głupcze!)”, ale żaden programista przy tym nie ucierpiał .

Tomasz Michalak

“Integrowanie systemów w architekturze sterowanej zdarzeniami”

Kuba Marchwicki

“Mikroserwisy,
wszędzie mikroserwisy”

Piotr Przybył

CONTEXTVS, STVLTE! (Kontekst, głupcze!)

Raz do roku to za mało 😊. Przy takim poziomie prelegentów, chętnie bym przychodził na coś takiego co kwartał, nawet uiszczając opłatę w celu pokrycia kosztów zaproszonych mówców.

Moim zdaniem jest bardzo pozytywnie. Na chwilę obecną nie dostrzegam punktów wymagających bezwzględnej poprawy.

Częściej niż raz na rok spotkania! Kwartalne byłyby super, co pół roku to minimum, żeby przybyła “stała” część osób, która będzie polecać nowym.

Wspaniała i niezwykle merytoryczna konferencja. […] Poruszone były bardzo ważne tematy z zakresu architektury microservice’owej oraz ogólnej semantyki wytwarzania oprogramowania.

back to top