fbpx

I Edycja JAVIPS

Pomysł realizacji szczecińskich spotkań JAVA ekspertów zrodził się wraz z dostrzeżeniem luki istniejącej na rynku branżowych wydarzeń na Pomorzu Zachodnim. Zdecydowaliśmy się powołać Fundację, której misją jest budowanie przestrzeni do wymiany wiedzy na najwyższym, eksperckim poziomie. W konsekwencji naszych działań została zorganizowana pierwsza szczecińska konferencja skierowana wyłącznie do specjalistów technologii pod nazwą JAVIPS.

JAVIPS od samego początku okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwsza edycja szczecińskich spotkań JAVA ekspertów odbyła się 17 listopada 2018 roku. Na wydarzeniu w roli prelegentów występowało trzech praktyków Javy z wieloletnim doświadczeniem. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji Bartłomieja Nićki, od lat związanego z Consileon Polska. Po nim na scenie powitaliśmy Bartłomieja Słotę, a na koniec ze swoją prezentacją wystąpił znany na scenie Javovej – Jarosław Pałka. Blisko setka programistów Javy, duża dawka wiedzy na poziomie eksperta oraz wspaniała atmosfera przekonała Nas, że koniecznie musimy zorganizować kolejne spotkanie.

Bartłomiej Nićka

„Programowanie reaktywne
w Javie”

Bartłomiej Słota

„Dynamiczne zarządzanie konfiguracją w środowisku mikrousług z wykorzystaniem Spring Cloud“

Jarosław Pałka

„Wszystkich nas czeka zagłada, czyli dlaczego to co robimy nie można nazwać programowaniem”

Raz do roku to za mało 😊. Przy takim poziomie prelegentów, chętnie bym przychodził na coś takiego co kwartał, nawet uiszczając opłatę w celu pokrycia kosztów zaproszonych mówców.

Moim zdaniem jest bardzo pozytywnie. Na chwilę obecną nie dostrzegam punktów wymagających bezwzględnej poprawy.

Częściej niż raz na rok spotkania! Kwartalne byłyby super, co pół roku to minimum, żeby przybyła “stała” część osób, która będzie polecać nowym.

Wspaniała i niezwykle merytoryczna konferencja. […] Poruszone były bardzo ważne tematy z zakresu architektury microservice’owej oraz ogólnej semantyki wytwarzania oprogramowania.

back to top