fbpx

Bartłomiej Nićka

Bartłomiej Nićka

Consileon Polska
Reactive Streams w Javie 9.

Bartłomiej Nićka – architekt systemów, senior developer nie tylko od technologii JAVA. Konsultant IT, profesjonalista z krwi i kości, od lat związany z Consileon Polska. Na pytanie o technologie, w której się specjalizuje odpowiada „Powiedz mi jaki masz problem biznesowy ,a ja dobiorę technologię, która go rozwiąże.”

Potrafi zaprojektować rozwiązanie, które zostaje uznane przez klienta (jeden z największych niemieckich banków) za wzorowe. Programuje na frontendzie i backendzie w różnych technologiach. W swoim dorobku ma rozwiązanie, które było pokazywane na konferencji Google I/O. Sam twierdzi, że nigdy nie splamił się Pascalem i jest z tego dumny. W swojej programistycznej karierze pisał w C, C++, Postcript, zdarzyło mu się Delphi i to w 2016 roku, choć marzył by tego uniknąć. Najwięcej projektów zrealizował jednak w Javie. Ostatnio wyspecjalizował się również w technologiach Javascriptowych.

Przyznaje się do czerpania masochistycznej przyjemności z pisania DSL. Lubi zajmować się rzeczami skomplikowanymi i wymagającymi sporej dawki pracy umysłowej. Jeśli nie spotkacie Bartka przy pisaniu jakiegoś DSLa znajdziecie go uprawiającego kite surfing. Gdybyście zobaczyli zimą gościa na nartach, napędzanego latawcem to też może być on:)

Podczas naszego spotkania Bartek wygłosi prelekcje na temat Reactive Streams w Javie 9. Nie możecie tego przegapić.

back to top